OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.09.2024

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego (święto).

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (12.09) po wieczornej Mszy św. (godz. 18:00), Duszpasterstwo Ludzi Pracy 90’ zaprasza na wykład w Sali św. Józefa pt. „Pamięć o Henryku Pobożnym w Polsce i Czechach”. Wykład wygłosi Pan Edward Wiśniewski (geograf i autor przewodników).

*W piątek (13.09) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00.

*W piątek (13.09) – Po wieczornej Mszy św. zebranie Rady Parafialnej w Sali św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

*W piątek o godz. 19:00 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży pod egidą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

*W sobotę o godz. 11:00 – zbiórka lektorów i ministrantów.

* Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. W dniu 2.09 Komitet Gospodarczy dokonał podliczenia zgromadzonych w skarbonie środków finansowych z przeznaczeniem na ogrodzenie. Zebrane fundusze w wysokości 2849, 91 zł zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”). Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Do Księgi próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego możemy wpisywać nasze podziękowania.