NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

*Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Siostra Faustyna Kowalska w Dzienniczku przytacza słowa Pana Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. Mając na uwadze te słowa i tradycję Kościoła zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 do świątyni na Nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

*W tym tygodniu nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczysta Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek (21 kwietnia) o godz. 17:00.

W ramach przygotowań jutro, w poniedziałek, o godz. 18:45 (po wieczornej Mszy św.) spotkanie klas VIII i innych osób przygotowujących się do Bierzmowania.

W czwartek o godz. 17:00 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, następnie Eucharystia o godz. 18:00 (obowiązkowa), a po niej ostatnia próba.

*We wtorek (18.04) po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast w czwartek o godz. 16:00 będzie pierwsza próba dla dzieci (obecność obowiązkowa). Będziemy ustalać miejsca w ławkach.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.