OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.204

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny (święto).

*Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy Dzieci i Młodzież.

*Od poniedziałku do środy zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (30.05) mamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30; około 12:30, 18:00). Główna Msza św. z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:30. Procesja przejdzie ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Osią Kartuską oraz ponownie Plutona. Po procesji rozpocznie się Msza św. (ok. 12:30). Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców, którzy będą dzwonili dzwonkami. Zwyczajowo następnie aż do przyszłego czwartku po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna, podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*Do przygotowania czterech ołtarzy zapraszamy wspólnoty modlitewno-formacyjne, liturgiczną służbę ołtarza, Bractwo św. Józefa, Nadzwyczajnych Szafarzy oraz młodzież. Spotkanie osób, które chcą pomoc przy budowie ołtarzy w środę (29.05) po wieczornej Mszy św.

*W pierwszą sobotę (1.06) miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Wynagradzający za wszelkie zniewagi wyrządzone przeciw Matce Bożej Maryi.

*W sobotę (1.06) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Zapraszamy na PARAFIALNY FESTYN w niedzielę 9.06.2024 r.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!