OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2024

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

*Dzisiaj oraz w  tygodniu Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje ofiary na konto parafialne.

*Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnym festynie. Bóg zapłać Sponsorom, jak i Osobom wspomagającym organizację festynu, zwłaszcza Radzie Parafialnej. Sądzę, że nabyte doświadczenia wpłyną pozytywnie na planowane w przyszłości inne wydarzenia festynowe. Najbliższy festyn, jak Pan Bóg pozwoli, chcemy zorganizować na jesień br.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) i naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!