OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06.2024

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela (uroczystość); w piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w sobotę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów diecezji (uroczystość).

*Dzisiaj oraz w  tygodniu Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – zbiorowa Msza św. za naszych zmarłych znanych i nieznanych, w tym także za zmarłych w ostatnim miesiącu.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje ofiary na konto parafialne.

*Duszpasterstwo Powołań Diecezji Legnickiej zaprasza młodzież męską na Obóz Powołaniowy w dniach od 1 do 5.07. br. w Domu Słowa w Legnicy. Szczegóły na plakacie.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) i naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!