OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.07.2024

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek – św. Benedykta, opata, Patrona Europy (święto); w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy zatem na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Podobnie jak poprzedniego roku, w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W sobotę (13.07) – o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 27.07 do 5.08.2024 r. Informacje stronie diecezjalnej oraz plakacie.

*Zapraszamy także do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Włączamy się do niej przez nabycie w cenie 25 zł specjalnej Książeczki Duchowego Uczestnictwa i pielgrzymkowego znaczka w zakrystii. Została wystawiona również skrzynka o nazwie „Poczta Pielgrzymkowa”, do której można składać intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą na pielgrzymi szlak.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. W dniu 4.07 Komitet Gospodarczy dokonał podliczenia zebranych w skarbonie środków finansowych z przeznaczeniem na ogrodzenie. Zebrane fundusze w wysokości 2362, 51 zł zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) i naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!