OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.07.2024

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św.

*Podobnie jak poprzedniego roku, w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 7:00.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która będzie trwała w dniach od 27.07 do 5.08.2024 r. Informacje stronie diecezjalnej oraz plakacie.

*Zapraszamy także do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Włączamy się do niej przez nabycie w cenie 25 zł specjalnej Książeczki Duchowego Uczestnictwa i pielgrzymkowego znaczka w zakrystii. Została wystawiona również skrzynka o nazwie „Poczta Pielgrzymkowa”, do której można składać intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą na pielgrzymi szlak.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna. Wszystkie sprawy ważne prosimy uprzedzić dzwoniąc na telefon parafialny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”). Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.