OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

*Dzisiaj o godz. 17:15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45), spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do bierzmowania.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną, a następnie o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Święty wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione wobec Matki Najświętszej.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Łukasz – piątek od godz. 8:30; ks. Damian w sobotę od godz. 10:00; ks. proboszcz – piątek, od godz. 9:00.

*W sobotę (4.03) po wieczornej Mszy św. zapraszamy Wszystkich Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w organizowanym chórze przygotowującym śpiewy na Triduum Paschalne.

*Można się jeszcze zapisać do akcji „40 dni dla życia”, polegającej na modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Akcję prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Szczegóły na plakacie i w Internecie.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć głębię wiary i sens życia.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 20 do 24 marca 2023 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Już zapraszamy do zgłaszania się!

*Bóg zapłać! – za ofiary pieniężne zbierane tydzień temu do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zabrano 2025 zł. Bóg zapłać! – również za dary materialne i wsparcie finansowe dla Ukrainy przekazane na ręce Zespołu „Zbrucz” z Tarnopola.

*W II tygodniu Wielkiego Postu od poniedziałku do środy (od 6 do 8 marca) przeprowadzimy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 7. Już prosimy o modlitwę o błogosławione owoce ich przeżycia. Szczegółowy plan zostanie podany za tydzień.

*Nasze Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich Parafian są zaplanowane na piątek, sobotę i niedzielę, czyli od 17 do 19 marca.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze intencje.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!