OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.09.2024

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w środę – Świętych Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę  – św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

*Dzisiaj, zapraszamy bardzo gorąco na Parafialny Festyn Historyczny związany z Henrykiem Pobożnym (od godz. 13:00 do 17:00).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa.

* Próba scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 17:00 w salce na plebani. Zainteresowani mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św.

*W poniedziałek (30.09), po wieczornej Mszy św. – spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Z kolei za tydzień, podczas Eucharystii o godz. 10:30 poświęcimy Różańce Pierwszokomunijne i wręczymy je dzieciom.

*W tygodniu, od wtorku (1.10) rozpoczynamy o godz. 17:15 Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom, które nie zostają na wieczorną Mszę św. Następnie o godz. 17:15 – Różaniec.

*W piątek o godz. 19:00 – spotkanie duszpasterstwa młodzieży.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. oraz Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W sobotę o godz. 11:00 – zbiorka ministrancka.

*Odwiedzimy naszych Chorych: ks. Proboszcz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00; ks. Przemysław w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 10:00.

*Zapraszamy na autobusową Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do Krzeszowa (5.10) w sobotę. Zapisy w zakrystii. Wyjazd spod kościoła o godz. 9:00.

*W sobotę (5.10) – Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutno-Przebłagalna do Bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim.

Informujemy, że będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dzięki zbiórce wspomagamy działalność misyjną Kościoła Katolickiego. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Sprzęt zbieramy w przedsionku kościoła do 16.10.2024 r.

* Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii wrzucając swoje datki do skarbony znajdującej się w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Informujemy, że zebraliśmy dla powodzian 11700 zł. Pieniądze zostały przekazane do legnickiej Caritas.

*Kancelaria czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”). Ogłoszenia i intencje w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Do Księgi próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego możemy wpisywać nasze podziękowania.