– UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31.05.2026
*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Justyna, męczennika; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą; w środę – Świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
*Dzisiaj ostatnia Majówka o godz. 17:30, a w tygodniu do środy włącznie – Nabożeństwo Czerwcowe.
*W poniedziałek pod koniec wieczornej Mszy św. modlimy się Litanią do św. Józefa jako Patrona Rodzin i naszego Bractwa św. Józefa.
*We wtorek (2.06) Diecezjalna Rada Katechetyczna zaprasza na Mszę św. o godz. 10:00 do kościoła św. Wojciecha z racji rocznicy nawiedzenia naszego miasta przez św. Jana Pawła II w 1997 r.
*We wtorek (2.06) o godz. 19:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas SIÓDMYCH.
*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po wieczornej Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
*W czwartek (4.06) mamy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 9:00, 10:30 i 18:00. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:30. Procesja przejdzie ulicami: Plutona, Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy, Osią Kartuską oraz ponownie Plutona. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców, którzy będą dzwonili dzwonkami. Zwyczajowo następnie aż do przyszłej środy po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna, podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
*Do przygotowania czterech ołtarzy zapraszamy wspólnoty modlitewno-formacyjne, liturgiczną służbę ołtarza, Bractwo św. Józefa, Nadzwyczajnych Szafarzy oraz młodzież. Spotkanie osób, które chcą pomoc przy budowie ołtarzy w środę (3.04) po wieczornej Mszy św.
*W piątek (5.06) o godz. 19:00 obowiązkowa próba i nauka śpiewu dla kandydatów do Bierzmowania klas ÓSMYCH.
*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej osobom, które nie zostają na Eucharystię wieczorną.
*W pierwszy piątek miesiąca (5.06) ks. Proboszcz od godz. 9:00 odwiedzi swoich chorych.
W pierwszą sobotę miesiąca (6.06) o godz. 9:00 – Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej.
*W sobotę (6.06) – Nocna Pielgrzymka Pokuto-Błagalna do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim. Szczegóły na plakacie.
*W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii. Korzystajmy z naszej gazetki parafialnej „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje – do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.
*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania. Korzystajmy ze święconej wody znajdującej się w „beczce”.
Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!
