W Kościele powstaje efektowna polichromia

Na balkonie wokół kościoła pojawi się czternaście dwumetrowych malowideł przedstawiających kolejne stacje drogi krzyżowej. Jej zwieńczeniem ma być dziesięciometrowa polichromia pokazująca zmartwychwstanie Jezusa.

Autorką drogi krzyżowej jest pochodząca z Podlasia artystka Małgorzata Waszkiewicz, znana m. in. z wykonania polichromii w jedynej na świecie parafii neounickiej obrządku bizantyjsko – słowiańskiego w Kostomłotach.

Projekt został wybrany spośród trzech zgłoszonych do konkursu. W demokratycznym głosowaniu wybrali go nasi parafianie. Przypadł też do gustu biskupowi Zbigniewowi Kiernikowskiemu – mówi ksiądz Ryszard Wołowski, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Nowa droga krzyżowa w kościele na osiedlu Kopernika kosztować będzie kilkanaście tysięcy złotych.Pieniądze parafia pozyskała od sponsorów oraz z datków wiernych.