Adwent okres radosnego i nabożnego oczekiwania na przyjście Pana

Adwent jest okresem radosnego i nabożnego oczekiwania na przyjście Pana, na Boże Narodzenie jako wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa i objawienie się Boga – Człowieka oraz na drugie przyjście Chrystusa Pana na końcu wieków. Myśli przewodnie Adwentu określają cel: pomoc człowiekowi do wyrobienia w sobie radosnej postawy na przyjście Pana. Chrystus przyszedł i Chrystus powróci. Chrystus jest stale wśród nas i nieustannie przychodzi do swoich.

Za tydzień (27 listopada) rozpoczniemy kolejny Adwent.  Jak co roku zapraszamy na modlitewny początek – w najbliższą sobotę (26 listopada) zapraszamy o 23.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o 24.00 na Eucharystię w czasie której będziemy wyrażali swoją gotowość na przyjście Pana.