Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu – 27.11.2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu – 27.11.2016

 1. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i obecność w czasie Mszy św. połączonej z wizytacją kanoniczną biskupa legnickiego. Bóg zapłać za wszelkie prace, które z tej okazji zostały wykonane.

 2. Rozpoczęliśmy kolejny Adwent w naszym życiu. Czas przygotowania na Przyjście Pana, przeżywany w naszej codzienności. Zapraszamy dzieci oraz młodzież i dorosłych na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 16.30.

 3. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki oraz otrzymać kalendarz parafialny na którym znajdują się zdjęcia polichromii Drogi Krzyżowej – zebrane ofiary za kalendarz będą przeznaczone na wykonanie polichromii chrzcielnej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 4. W zakrystii można nabyć świece na wigilijny stół, kartki świąteczne, oraz rozważania biblijne na 2017 r.

 5. Przypominam, że na regale z gazetami znajdują się karty zgłoszenia „Paczka pod choinkę”. Osoby, które potrzebują pomocy lub potrzebują ją wasi sąsiedzi prosimy o wypełnienie karty i złożenie jej
  w zakrystii lub w kancelarii.

 6. W I czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów pracujących
  i pochodzących z tutejszej parafii. Módlmy się także o nowe powołania.

 7. W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

 8. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dla dzieci od 16.00, 16.30 Msza św. Spowiedź dla młodzieży (w tym kandydatów do bierzmowania) od 17.00. nabożeństwo o 17.30, Msza o 18.00. Po Mszy św. o 18.45 zbiórka dla ministrantów z gimnazjum
  i szkoły średniej.

 9. Także w piątek o 15.30 próba scholii w sali św. Rodziny.

 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjum w piątek w sali św. Rodziny o 18.30

 11. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Małym Spotkaniu Młodych w parafii św. Wojciecha. Wspólne wyjście spod kościoła z ks. Przemysławem w sobotę o 11.30

 12. W I sobotę miesiąca o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie wynagradzającym zniewagi wobec Niepokalanego Poczęcia Maryi. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

 13. Zachęcamy do składania intencji mszalnych za górników na Msze św., którą odprawimy za tydzień
  o godz. 12.00.

 14. Czym jest wspólnota Domowego Kościoła, jak żyć wiarą w małżeństwie, jak w rodzinie osiągnąć świętość – zapraszamy za tydzień o godz. 12.00 na wspólną Eucharystię ze wspólnotą Domowego Kościoła – Oazą Rodzin.

 15. Zapraszamy do odwiedzenia odnowionej strony internetowej naszej parafii. Na pocztę mailową prosimy przesyłać swoje uwagi – parafialegnica.pl

 16. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

 17. Zapraszamy 3.XII na pielgrzymkę do Torunia z okazji 25 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły także w gablocie ogłoszeń.

 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.