Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu – 4.12.2016

              

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu – 4.12.2016

 1. Zapraszamy dzieci oraz młodzież i dorosłych na roraty(Mszę św. wotywną ku czci Najświętszej Maryi Pannie), które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 2. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki oraz otrzymać kalendarz parafialny na którym znajdują się zdjęcia polichromii Drogi Krzyżowej – zebrane ofiary za kalendarz będą przeznaczone na wykonanie polichromii chrzcielnej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W zakrystii można nabyć świece na wigilijny stół, kartki świąteczne oraz rozważania biblijne na 2017 r.
 4. Przy ołtarzu znajduj się choinka z zawieszonymi gwiazdkami na których wypisane są różne rzeczy i przedmioty, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Można wziąć dowolną gwiazdkę, a przygotowaną paczkę prosimy o przyniesienie do zakrystii.
 5. W środę o 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wypłyń na głębie Słowa Bożego”, które poprowadzi ks. prof. Sławomir Stasiak.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o 7.00, 16.30 i o 18.00. O 16.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych z kl. III
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Wiesław Węgrzyn – ze Zgromadzenia ks. Misjonarzy z La Salette . Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 8. Rodziców i dzieci z klasy II i III, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 16.00
 9. Zapraszam młodzież z gimnazjum i szkoły średniej na wspólne dzielenie się wiarą
  w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w Sali św. Rodziny.
 10. Próba scholii w czwartek o godz. 15.30 w sali św. Rodziny
 11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i I szkoły średniej
  w czwartek o godz. 19.00 w sali Św. Rodziny.
 12. Spotkanie dla wolontariuszy biorących udział w akcji zbierania żywności w sklepie Biedronka w czwartek o godz. 19.45 w sali św. Rodziny. Zbiórka żywności odbędzie się
  w piątek i sobotę w sklepie Biedronka przy ul. Górniczej. Prosimy o wsparcie akcji.
 13. W sobotę zapraszamy do Centrum JP II na Konferencje „Poznaj prawdę o godnym umieraniu”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00, od godz. 10.00 wykłady – szczegóły na plakacie.
 14. W przyszłą niedzielę odbędzie się trzecia i ostatnia zbiórka na zakup i zamontowanie dwóch ekranów do wyświetlania tekstów. Brakuje nam jeszcze 10 285 zł, dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców zostanie odprawiona w czasie Pasterki o godz. 24.00
 15. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.