Caritas zaprasza do zbiórki żywności w Biedronkach

9 i 10 grudnia (piątek, sobota) Caritas Diecezji Legnickiej po raz jedenasty, pod hasłem: „Tak! Pomagam”, przeprowadzi zbiórkę żywności.

Żywność będzie można wrzucić do oznaczonego kosza, robiąc zakupy w konkretnym sklepie. Chodzi przede wszystkim o produkty łatwe w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem.

W naszej parafii zbiórka odbędzie się w sklepie Biedronka przy ulicy Górniczej.

W Legnicy zbiórka przeprowadzona będzie takze w sklepach sieci Biedronka (ul. Dworcowa, Asnyka, E. Orzeszkowej, Gwiezdna, Rzeczpospolitej,  przy rondzie na ul. Jaworzyńskiej/Fiołkowej) i w sklepie Polomarket (ul. Galaktyczna).

Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek przed świętami Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących. W marcu tego roku dzięki zbiórce, w której wzięło udział ponad 500 wolontariuszy legnickiej Caritas, udało się zebrać ponad 12 ton żywności w całej diecezji.

unnamed