Msza, opłatek, bal dla niepełnosprawnych i fajerwerki

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Biskupa Stefana Cichego. Wśród koncelebransów był również ksiądz proboszcz Ryszard Wołowski. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli do Centrum Spotkań. Ksiądz biskup Stefan Cichy  złożył  zebranym  życzenia świąteczno – noworoczne. Zebrani przełamali się opłatkiem i rozpoczął się bal sylwestrowy.

– Nasze opłatkowe spotkania odbywa sie już po raz szesnasty – mówi ks. Tomasz Biszko z Caritas Diecezji Legnickiej. – To ważne, bo dzięki nim niektórzy z uczestników imprezy mają jedyną okazję na wyjście z domu i spotkanie z innymi niepełnosprawnymi. Niektórzy z nich czekają na te spotkania przez cały rok. Organizujemy je w kilku miejscach naszej diecezji.

Spotkania są doskonałą okazją do integracji środowisko niepełnosprawnych. Biorą w nich udział niepełnosprawni ruchowo, wzrokowo, słuchowo i umysłowo oraz ich rodziny i przyjaciele. Są obecni również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji działających na rzecz niepełnosprawnych. Do ich przyjaciół z pewnością można zaliczyć liczną grupę wolontariuszy, którzy uczestniczyli w organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia.

Impreza, która już tradycyjnie zakończyła się pokazem fajerwerków odbyła się w Legnicy już po raz 16. Jej pomysłodawcą jest ksiądz biskup Stefan Regmunt.

Po balu odbył się pokaz fajerwerków.