Trzej Królowie przejdą z orszakiem przez Legnicę

W piątek w święto Objawienia Pańskiego ulicami Legnicy już po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się pod katedrą św. Piotra i Pawła o godz. 14.00.

Legnicki orszak poprzedzi msza, którą o godz. 13.00 odprawi biskup Zbigniew Kiernikowski. Tuż po niej wyruszy z placu przed katedrą. Następnie przejdzie ulicami: NMP, Zamkową, Nową, Partyzantów, Rycerską, Rynkiem, ul. św. Jana, a zakończy się w kościele św. Jana przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała.Jak informuje legnicka kuria orszak w dzień Trzech Króli ma na celu reaktywację dawnych obyczajów świątecznych z różnych terenów Polski, przypominając o ich bogactwie, różnorodności, niezwykłej urodzie i głębokim, symbolicznym znaczeniu.

– Przeżywanie miało od zawsze aspekt nie tylko religijny, ale również „więziotwórczy” – prorodzinny, wspólnotowy, integrujący, pomagający budować autentyczne, głębokie relacje, łączący ludzi i całe pokolenia – czytamy w komunikacie Legnickiej Kurii Biskupiej.