Cudny koncert kolęd w wykonaniu chóru Canticum Novum

W niedzielę 22 stycznia odbył się koncert chóru Canticum Novum (Nowa Pieśń) z Wałbrzycha/Szczawna Zdroju. Wcześniej chórzyści ubogacili Mszę świętą o godzinie 12.  Koncert Canticum Novum to kolejna propozycja księdza proboszcza dla parafian do wspólnego bycia razem.

Chór „Canticum Novum” (Pieśń Nowa) powstał w lutym 2011 roku w Wałbrzychu. Założycielami była grupa osób kochających muzykę, w tym szczególnie śpiew wielogłosowy. Od początku istnienia chóru funkcję dyrygenta pełni Katarzyna Bazela, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. W skład chóru wchodzą mieszkańcy Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, Świebodzic, i okolicznych miejscowości. Chór wykonuje muzykę religijną i świecką, głównie à capella. Śpiewa po polsku, łacińsku, angielsku, i hiszpańsku (jak dotąd).

„Canticum Novum” aktywnie uczestniczy w życiu religijnym i społecznym. Ważną stroną działalności chóru jest między innymi oprawa muzyczna rozmaitych wydarzeń liturgicznych. Mieliśmy okazję uczestniczyć w takich wydarzeniach jak Zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej w Częstochowie na Jasnej Górze, wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego kościoła w Konradowie czy przekazanie relikwii św. Jana Pawła II dla parafii MB Częstochowskiej.