„By nie zginęli Ci co polegli”

Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy ROTA ze Złotoryi wystąpił na koncercie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy „ROTA”, powstał jesienią 2008 roku jako Zespół Parafialny parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi z inicjatywy ks. Przemysława Tura, wikariusza oraz Urszuli Regulskiej, emerytowanej nauczycielki historii Zespołu Szkół Zawodowych.Członkowie zespołu mówią, że wydźwięk ich programów, na który składają się pieśni i ważne dla Polski teksty, ma być głównie patriotyczny i religijny. Ich przesłanie jest takie, aby pamięć o wielkich ludziach, wielkich wydarzeniach trwała. Prezentują na swoich występach teksty głębokie i refleksyjne, autorstwa uznanych autorytetów, takich jak papież Jan Paweł II, ks. Jan Twardowski. Śpiewają pieśni typowo żołnierskie i patriotyczne.

W Legnicy wystąpili z programem zatytułowanym „By nie zginęli Ci co polegli”, przygotowanym w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Organizatorkami koncertu są były Dorota Czudowska, senator RP oraz Ewa Szymańska, poseł RP.

Fot: WO