Pogrzeb Biskupa Tadeusza Rybaka – informacje

   Z wiarą i nadzieją życia wiecznego informujemy, że 7 marca 2017 roku we wczesnych godzinach porannych w 88. roku życia, w 64. roku święceń prezbiteratu, w 40. roku biskupstwa, odszedł do Domu Ojca Pierwszy Biskup Legnicki Tadeusz Rybak.

   Śp. Księdza Biskupa Tadeusza polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy o modlitwę w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku

– 10 marca (piątek) od godz. 18:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy (kościół oo. Franciszkanów) wystawienie trumny z ciałem. O godz. 18:30 Msza święta w intencji śp. Zmarłego Biskupa Tadeusza pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po Mszy świętej modlitewne czuwanie przy zmarłym do godz. 21:00.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca:

– godz. 11:00 rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela (kościół oo. Franciszkanów ul. Ojców Michała i Zbigniewa 1 ), kondukt żałobny do legnickiej katedry,

– po dojściu do katedry Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego,

– po zakończonej Mszy świętej obrzędy ostatniego pożegnania pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego; trumna z ciałem Biskupa Tadeusza zostanie złożona w krypcie katedralnej,

– Księża pragnących koncelebrować Mszę świętą zabierają ze sobą albę i stułę koloru fioletowego.

 

+ MAREK MENDYK

Wikariusz Generalny