Anna Wypych odznaczona jubileuszowym medalem

Z okazji 25-lecia ustanowienia diecezji legnickiej w Centrum Spotkań Jana Pawła II zorganizowano okolicznościowe sympozjum. Uhonorowano na nim ponad 100 katechetów.

Pamiątkowe medale otrzymało 109 zasłużonych katechetów z terenu diecezji legnickiej, w śród nich katechatka z naszej parafii Anna Wypych. Jak wyliczył „Gość Niedzielny”, spośród 608 takich nauczycieli w ponad 500 szkołach na terenie diecezji aż 109 osób pracuje w katechezie co najmniej od 1992 roku. Rekordzistą jest ksiądz Józef Jóźków z Rosochatej, który uczy religii w szkole już od 41 lat.

Kuria uhonorowała też 16 osób, przyznając ich honorowe odznaczenia za wsparcie i zaangażowanie na rzecz katechizacji, a także katechetów na emeryturze.

Honorowe odznaczenie otrzymali m.in. biskup Marek Mendyk, ojciec Józef Szańca, senator Dorota Czudowska, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk i Jan Lewandowski z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.