Droga krzyżowa w parku. Maski przybili do krzyża

Blisko trzysta osób wzięło udział w piątkowej drodze krzyżowej w legnickim Parku Miejskim. Odbyła się ona w tym miejscu już po raz drugi.

W nietypowej drodze krzyżowej udział wzięła głównie młodzież, która twarze miała zasłonięte białymi maskami. Przy każdej z czternastu stacji jedna osoba zdejmowała maskę i przybijała ją do krzyża. Symbolizowało to, że każdy człowiek nakłada na siebie różnego rodzaju maski, tymczasem przed Bogiem nie musi nikogo udawać.

Ubiegłoroczna, pierwsza droga krzyżowa w legnickim parku, była wydarzeniem promującym Światowe Dni Młodzieży. W tym roku katolicka młodzież postanowiła wrócić na parkowe alejki z pasyjnymi pieśniami i rozważaniami nad męką Jezusa Chrystusa. Niewykluczone, że droga krzyżowa zagości na nich już na stałe.

Drogę Krzyżową przygotował ks. Przemysław Superson z parafii Matki Bożej Królowej Polski.