W Legnicy powstaje niezwykła drużyna ampfutbolu

Pierwszy na Dolnym Śląsku klub piłkarski dla osób po jednostronnej amputacji, kończyny górnej lub kończyny dolnej powstaje w Legnicy. Wszystkich zainteresowanych grą w One LegNica zapraszamy na sobotnie spotkanie.  Drużyna tworzy Paweł Łuczkiewicz nasz parafianin.
Podczas sobotniego spotkania, które odbędzie się w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi Legnica pojawi się m.in. trener reprezentacji Polski w amp futbol Marek Dragosz.- Amputacja często jest dla ludzi końcem. Powoduje zmianę stylu życia, zamknięcie się w sobie. My chcemy to zmienić, dlatego powstała inicjatywa stworzenia w Legnicy drużyny ludzi po amputacjach – One LegNica. W Polsce amp futbol został zainicjowany w 2011 roku, a w 2015 roku wystartowała AMP Futbol Ekstraklasa – mówi Paweł Łuczkiewicz, pomysłodawca stworzenia w Legnicy ampfutbolowej drużyny.

W AMP Futbol Ekstraklasie występuje aktualnie pięć drużyn: Husaria Kraków, GKS Góra, Gloria Warszawa, Kuloodporni Bielsko-Biała i niemiecki Anpfif Hoffenheim. Rozgrywki toczone są w cyklu czterech turniejów rozgrywanych od kwietnia do sierpnia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w One LegNica na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi Legnica przy ul. Wrocławskiej 93/2.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku One LegNica.