One Legnica rośnie w siłę!

Minione dni wniosły wiele nowego do projektu utworzenia OneLegnica – pierwszego na Dolnym Śląsku klubu ampfutbolowego. – W legnickim ratuszu doszło do szeregu spotkań, które inicjatorom tego przedsięwzięcia wlały w serca mnóstwo optymizmu. Usłyszeliśmy wiele pochlebnych ocen i zapewnień o współpracy i pomocy – mówi Paweł Łuczkiewicz, pomysłodawca stworzenia zespołu. – W najbliższych dniach skierujemy naszą ideę na oficjalne drogi i bardzo cieszymy się na myśl o możliwości współdziałania z samorządem i organizacjami pozarządowymi w naszym rejonie.

W sobotę w gościnnym ośrodku Kibice Razem Miedzi Legnica spotkali się wszyscy, którym założenia organizacji klubu się spodobały. Na terenie województwa dolnośląskiego mieszka kilka zawodników już uprawiających ten sport, którzy w bieżącej edycji ampfutbolowych rozgrywek w Polsce reprezentują barwy innych klubów. OneLegnica chce umożliwić im regularne treningi w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednym z nich jest Tomasz Miś, który był jednym z gości spotkania. – Zgłosiło się też kilka osób, które dotąd nie miały styczności z ampfutbolem – mówi Teresa Jesionkowska, koordynator spraw organizacyjnych z ramienia Keepers Foundation, która objęła swoimi skrzydłami legnicki klub. – Ciągle szukamy kandydatów do gry i pracujemy nad organizacją. To nie ma prawa się nie udać!

O historii i perspektywach AMP futbolu w Polsce i na świecie, o zasadach gry i organizacji rozgrywek ligowych opowiadał Marek Dragosz – trener reprezentacji Polski. Ampfutbol na świecie ma już ponad 40 lat tradycji. Regularnie odbywają się mistrzostwa świata i kontynentalne. W ostatnim czempionacie w Meksyku polski zespół narodowy zajął czwarte miejsce. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turniej o prymat w Europie. W wielu krajach odbywają się rozgrywki klubowe i międzynarodowe turnieje. W Polsce corocznie odbywa się prestiżowy turniej międzypaństwowy, który pod względem organizacji i poziomu sportowego oceniany jest najwyżej na kontynencie. Rozpoczął się także trzeci sezon ampfutbolowej Ekstraklasy z udziałem pięciu drużyn. W Legnicy wierzą, że ich zespół powalczy w grudniu o Puchar Polski a także wystartuje w przyszłorocznej edycji krajowych mistrzostw. Zawodnikom ma w tym pomóc Anita Nowicka, która została pierwszym trenerem i poprowadzi pierwsze zajęcia treningowe.

A ten pierwszy, historyczny trening klubu OneLegnica i spotkanie z osobami chcącymi spróbować gry odbędzie się na bocznym boisku Miedzi Legnica w sobotę 27 maja o godz. 15.00. Będzie można zobaczyć jak to wygląda i porozmawiać z osobami zaangażowanymi w projekt. Dzięki wsparciu Krzysztofa Piotrowskiego i Klubu Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi uczestnicy treningu będą po nim mogli obejrzeć spotkanie pierwszoligowego zespołu przeciw Pogoni Siedlce.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby po jednostronnej amputacji lub z wadami wrodzonymi kończyn do kontaktu: www.facebook.com/OneLegNica tel. 603 408 502.