Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzilę Wilekanocną 14.05.2017

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. do której przystąpiło dziewięćdziesięcioro czworo dzieci . Prośmy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców. Zapraszamy do piątku o godz. 16.30 do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii w ramach Białego Tygodnia.

2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za złożone ofiary, które zostały przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów remontu i wyposażenia dwóch nowych salek: św. Antoniego i św. Michała, które znajdują się z tyłu kościoła. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i zaangażowanie w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, dzieci zapraszamy do piątku o godz. 17.00, młodzież i dorosłych o godz. 17.30.

4. We wtorek 16 maja o godz. 19.00 w kaplicy św. Józefa odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów klasy I gimnazjum, którzy pragną rozpocząć przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W środę zapraszamy o 18.45 na nabożeństwo Drogi Światła, które poprowadzi ks. Sławomir Stasiak. Jest to nabożeństwo odprawiane w okresie wielkanocnym i przypomina nam drogę Chrystusa z ciemności do światła i podobnie jak Droga Krzyżowa oparte jest na 14 stacjach. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na planowane prace budowlano – porządkowe wokół kościoła i Domu Parafialnego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje także za złożone dwa tygodnie temu ofiary na pomoc mieszkańcom Aleppo w wysokości 2600 zł.

7. W przyszłą niedzielę nasz parafian ks. Jacek Skrzypczyk będzie obchodził Jubileusz 25-lecia świeceń kapłańskich. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie z Księdzem Jubilatem w niedzielę 21 maja o godz. 19.00.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.