Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Ducha Świętego 4.06.2017

 

 1. Dzisiaj o godzinie 16.00 przy Katedrze odbędzie się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II pt. Bądźmy razem. Serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Na spotkanie zapraszamy także ministrantów ze szkoły podstawowej. Zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i szkoły średniej w piątek o godz. 19.00.

 4. Przypominamy uczniom z klasy I gimnazjum o składaniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Jeżeli ktoś nie posiada karty, może ją odebrać w zakrystii. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 czerwca, po tym terminie przygotowanie będzie przedłużone o dodatkowy rok.

 5. W sobotę młodzież z naszej parafii z rak ks. bp Marka Mendyka przyjmie Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z bierzmowanymi i ich rodzicami o godz. 12.00.

 6. W niedzielę o godz. 12.00 ks. bp Stefan Cichy będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. W przyszłą niedzielę parafia św. Trójcy zaprasza na Mszę św. odpustową, która będzie odprawiona o godz. 12.00.

 8. Referat ds. Misji Legnickiej Kurii Biskupiej dziękuje różom różańcowym naszej parafii, które włączyły się w program „Żywy Różaniec dla Misji” i  przekazały 200 zł na budowę kościoła w Sri Lance.

 9. KSM Diecezji Legnickiej już po raz ósmy organizuje młodzieżowy Rajd dla Życia od 30 czerwca do 9 lipca. Młodzi wyruszą na rowerowy szlak, ofiarując trud pielgrzymi oraz modlitwę w intencji życia poczętego.
  Legnicka grupa wystartuje z Gdańska i będzie miała do pokonania 561 km w ciągu 7 dni. Zgłoszenia przyjmuje Biuro KSM Diecezji Legnickiej pod numerem telefonu 513 129 362 (od pon. do pt. w godz. od 9:00 do 15:00) lub elektronicznie na adres: biuro.ksm@gmail.com. Koszt tegorocznej edycji to 250 zł.

 10. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli