Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę w ciągu roku

1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą odprawiane o 7.30, 9.00,11.00 i o 18.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o 10.30 i 12.00 Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne wspólnoty: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej, ołtarz II – Żywy Różaniec, ołtarz III – Apostolstwo Modlitwy, ołtarz IV – młodzież. Procesja przejdzie od kościoła ulicą Plutona do ul. Neptuna, następnie przejdziemy Osią Kartuską do kościoła. Prosimy o udekorowanie naszych mieszkań znakami wiary – obraz, krzyż itp. Przedstawicieli poszczególnych wspólnot oraz panów z bractwa św. Józefa zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19.00 przy starej plebani.

2. W poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 zapraszamy na próbę dziewczynki chętne do sypania kwiatków na Boże Ciało, zapraszamy także chłopców po I Komunii do wzięcia udziału w procesji.

3. Od piątku po Bożym Ciele zapraszamy po wieczornej Eucharystii na procesje eucharystyczną wokół kościoła, w czasie której odmawiać będziemy litanie do Serca Pana Jezusa – nie będzie więc nabożeństwa o godz. 17.30. Na procesję zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów.

4. We wtorek zapraszamy o godz. 17.00 na kolejne nabożeństwo fatimskie.

5. W sobotę 17 VI o godz. 10.40 rozpocznie się w kościele św. Jacka XX Rejonowy Dzień Skupienia Apostolstwa Modlitwy i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa – szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. W przyszłą niedzielę zebrana taca przeznaczona będzie na planowane prace remontowo – budowlane wokół kościoła i Domu Parafialnego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać !

7. Zapraszamy do udziału w Jubileuszowej – 25 pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, od 29 lipca do 7 sierpnia. Spotkanie organizacyjne w niedziele 18 czerwca o godz. 19.00 w naszej parafii. Szczegóły na plakacie.

8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 16.00 do 17.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.