Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę w ciągu roku – 17.09.2017

1. W ramach 55 Sympozjum Biblistów Polskich, które odbywa się w naszym mieście zapraszamy we wtorek o godz. 12.00 do naszego kościoła na Eucharystię, którą będzie celebrował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

2. Dzisiaj dodatkowa Eucharystia o godz. 15.00 połączona z modlitwą w intencji uzdrowienia duchowego i fizycznego, którą poprowadzi O. Teodor.

3. Terminarz spotkań związanych z przygotowaniem do I Komunii:
– spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III zgłoszonych w tamtym roku odbędzie się w poniedziałek 18.IX o godz. 19.00 w kościele
– spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III, które nie zostały zgłoszone w tamtym roku odbędzie się w środę 20.IX o godz. 19.00 w kościele
– zgłoszenie do przygotowania do komunii dzieci z kl. II, odbędzie się w poniedziałek 25. IX o godz. 19.00 w kościele. Warunkiem zgłoszenia dziecka jest metryka chrztu; jeżeli dziecko było ochrzczone w tutejszej parafii, to proszę odebrać metrykę w kancelarii, która będzie czynna w środy przez dwa najbliższe tygodnie od 16.30 do 17.30.

4. Młodzież z klasy VI i VII oraz z klasy II gimnazjum, która nie zgłosiła się do przygotowania do bierzmowania, może to uczynić w kancelarii parafialnej wraz z rodzicami do 30 września.

5. Zapraszamy osoby, które mają predyspozycje wokalne oraz instrumentalne na warsztaty chórowo – instrumentalne muzyki liturgicznej. Chcemy stworzyć grupę osób, która będzie zaangażowana w przygotowanie śpiewów podczas Liturgii. Próby będą się odbywały w czwartki i niedzielę o godzinie 19.00 w sali Beniaminek.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00.

7. W piątek zbiórki dla ministrantów według ustalonego planu.

8. Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Legnicy zaprasza na 70-lecie szkoły, które odbędzie się 21 października. Szczegółowy program i warunki zapisu na plakacie w przedsionku kościoła.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego z filmem Qvo vadis.