Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę w ciągu roku – 1.10.2017

1. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dorosłych i młodzież zapraszamy codziennie o godz. 17.15.

2. Jutro o 16.30 poświęcenie różańców dla klasy II. Także jutro klasy II i III oraz z innych klas otrzymają plansze różańcowe, które będą uzupełniały karteczkami. Różańce można nabyć dzisiaj lub jutro przed nabożeństwem w kaplicy św. Józefa. Msza św. dla rodziców i dzieci z klasy III planowana na 15.X (z powodu Forum  Charyzmatycznego) zostało przeniesiona na 22 października.

3. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły średniej o godz. 19.00 w kaplicy św. Józefa.

4. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w modlitwie o kapłanach pochodzących i pracujących w tutejszej parafii oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

5. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, po południu okazja do spowiedzi. Dzieci zapraszamy od 16.00, Msza św. o 16.30, dorosłych i młodzież zapraszamy od 17.00, nabożeństwo o 17.30. Msza o 18.00.

6. W piątek zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i szkoły średniej o 19.00, nie będzie zbiórki dla ministrantów młodszych.

7. W czwartek o godz. 19.00 w pomieszczeniach na starej plebani odbędzie się spotkanie dla młodzieży zainteresowanej formacją w Ruchu Światło – Życie, oazie.

8. W I sobotę miesiąca o godz.16.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Msze św. połączoną z modlitwą różańcową, zmiana tajemnic różańca św. odbędzie się w niedzielę 8.X o godz. 17.00. Także w sobotę odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa, zapowiadany tydzień temu „Różaniec do granic” (szczegóły na plakacie i ulotkach). Również tego samego dnia odbędzie się kolejna pokutna pielgrzymka do Legnickiego Pola (zmiana terminu z ostatniej na pierwszą sobotę miesiąca). Szczegóły na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski połączony w naszym mieście z X Legnickimi Dniami Chrześcijańskimi. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bp Stefana Cichego. W tym dniu po Mszach św. obywa się w całej Polsce zbiórka na wsparcie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, które funduje stypendia zdolnej młodzieży. Także po Eucharystii będzie można kupić papieskie kremówki po 2, 50.

10. Taca inwestycyjna została przeniesiona z 8 na 15 października.

11. Ks. Prałat zaprasza 6 listopada na Dziękczynną Pielgrzymkę na Jasną Górę z okazji 55 – rocznicy święceń kapłańskich. Szczegóły na plakacie.

12. Zapraszamy do udziału w VI Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w naszej parafii 14 i 15.X . Szczegóły w gablocie i na ulotkach.

13. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.00.