Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę w ciągu roku – 8.10.2017

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski połączony w naszym mieście z X Legnickimi Dniami Chrześcijańskimi. Szczegółowy program Dni Chrześcijańskich znajduje w gablocie. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na wsparcie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, które funduje stypendia zdolnej młodzieży. Za złożone datki składamy serdeczne Bóg zapłać. Także po Eucharystii będzie można kupić papieskie kremówki po 2, 50.

 2. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dorosłych i młodzież zapraszamy codziennie o godz. 17.15.

 3. W piątek 13 października o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św., ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Intencje prosimy składać do zakrystii przed Mszą.

 4. Także w piątek zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i szkoły średniej o godz. 19.00, nie będzie zbiórki dla ministrantów młodszych.

 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

 6. Taca inwestycyjna została przeniesiona z tej niedzieli na przyszłą niedzielę.

 7. Przypominamy, że Msza św. dla rodziców i dzieci z klasy III planowana na 15 października zostało przeniesiona na 22 października.

 8. Od przyszłego tygodnia, od wtorku 17 października do niedzieli 22 października trwać będą w naszej parafii nauki dla narzeczonych. Początek zajęć we wtorek o godz. 19.30 w sali św. Rodziny. Zgłoszenie na nauki odbędzie się w czasie pierwszego spotkania.

 9. Zapraszamy do udziału w VI Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w naszej parafii 14 i 15 października . Szczegóły w gablocie i na ulotkach.

 10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji legnickiej wraz z ks. bp Zbigniewem Kiernikowskim zapraszają w przyszłą niedzielę do katedry o godz. 12.00 na Msze św. w Dniu Dziecka Utraconego. O godz. 16.30 na cmentarzu w Jaszkowie zostanie poświęcony „Grób Dziecka Utraconego”.

 11. Miejska Rada Seniorów zaprasza seniorów na Kulturalne Forum Legnickich Seniorów, które odbędzie się od 11 do 13 października. Rozpoczęcie w środę Mszą św. o godz. 16.00 w kościele NSPJ.

 12. Informujemy, że w minioną środę odszedł do Pana , ks. Prałat Tadeusz Kisiński. Dzisiaj o godz. 18.00 wniesienie ciała do kościoła św. Jacka, a jutro o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.