Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę w ciągu roku – 29.10.2017

1. Do wtorku zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Dzieci prosimy, aby jutro przyniosły na nabożeństwo podpisane plansze z nabożeństwa. Dorosłych i młodzież zapraszamy o godz. 17.15.

2. W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii, której nie zastępuje nabożeństwo na cmentarzu. Modlitwa za zmarłych na legnickim cmentarzu rozpocznie się o godz. 15.30

3. 2 listopada w dzień wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, modlić się będziemy za zmarłych o godz. 9.00, 16.30 i o 18.00. W zakrystii można składać intencje na Msze św. zbiorowe.

4. Na regałach z gazetami znajdują się kartki na wypominki, które prosimy składać do metalowej skrzyni z tyłu kościoła z napisem „Wypominki”. Plan modlitwy wypominkowej znajduje się w gablocie ogłoszeń i na
stronie internetowej parafii.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest przyjecie komunii św., odmówienie Ojcze Nasz  i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencji Ojca św.

6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. W tym samym dniu okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Msza św. o godz. 16.30. Początek modlitwy wypominkowej o godz. 17.15.

7. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. wynagradzającą wszelkie zniewagi uczynione wobec Niepokalanie Poczętej. Po Eucharystii zmiana tajemnic Różańca Św. Modlitwa wypominkowa rozpocznie się
wyjątkowo o godz. 17.00

8. W sobotę o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. dziękczynną, z okazji 55 rocznicy świeceń kapłańskich Seniora ks. Prałata Aleksandra Stankiewicza.

9. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od 16.00 do 17.30

10. W sobotę pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola. Początek o godz. 21.00 przy parafii św. Jana. Szczegóły na plakacie.

11. Wspólnota Intronizacyjna zaprasza w przyszłą niedzielę na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Józefa. Początek po Mszy św. o godz. 18.00, zakończenie w poniedziałek o godz. 15.00.

12. Po Mszy św. z tyłu kościoła będzie można podpisać listę do parlamentu w sprawie ochrony życia człowieka od samego poczęcia.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.