Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu – 3.12.2017

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma nas przygotować do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz do powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Duchowym przygotowaniem do świąt, będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy 17 grudnia i poprowadzi je ks. Mateusz Kopania z Legnickiego Seminarium Duchownego.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą będziemy odprawiali o 16.30. Dzieci prosimy o przyniesienie lampionów oraz serduszka na których proszę wypisać wykonane dobre uczynki – po Mszy św. odbywać się będzie losowana Figurki Dzieciątka Jezus.

3. Jutro zapraszamy do modlitwy w intencji górników o godz. 18.00.

4. W piątek od godz. 9.00 ks. Proboszcz uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych.

5. W zakrystii można zgłaszać chorych i osoby starsze do spowiedzi świątecznej.

6. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 16.30 i o 18.00 – po Eucharystii o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca.

7. Przypominamy dzieciom komunijnym i ich rodzicom, że w piątek w czasie Mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików (można je nabyć w zakrystii) oraz przypominamy o Eucharystii 10 grudnia o godz. 16.00.

8. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 modlić się będziemy za ofiary stanu wojennego.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla klasy III gimnazjum. Grupa I spotka się we wtorek, grupa II w środę. Klasy I szkoły ponadgimnazjalnej będą miały swoje spotkanie w czwartek. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 w sali Beniaminek. Spotkanie dla grupy III z klasy III gimnazjum odbędzie się we wtorek 12 grudnia.

10. W tym tygodniu obędą się spotkania dla klas VII, grupa III we wtorek, grupa IV w czwartek – spotkania odbędą się w sali św. Rodziny o godz. 19.00. Lista z podziałami na grupy znajduje się w gablocie.

11. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę żywności dla osób potrzebujących, która odbędzie sięw piątek i sobotę w sklepie Biedronka przy ul. Górniczej.

12. Z tyłu kościoła na regale z gazetami znajdują się ankiety na bożonarodzeniową „Paczka pod choinkę”. Wypełnioną ankietę proszę w tym tygodniu przynieść do zakrystii lub kancelarii.

13. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki, złożone ofiary przeznaczone są na planowane prace budowlane wokół Kościoła i Domu Parafialnego.

14. Kartki i świece na wigilijny stół oraz kalendarze parafialne można nabyć w zakrystii.

15. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00

16. W przyszła niedzielę zebrana kolekta przeznaczona będzie na prace budowlane wokół kościoła i Domu Parafialnego – za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu wykonano nowe oświetlenie w prezbiterium, a w tym tygodniu zostanie zawieszony nowoczesne żyrandol oświetlający cały kościół.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.