Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę adwentu – 17.03.2017

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Mateusz Kopania z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych, aby Jezus mógł narodzić się w każdym z nas.

2. Zapraszamy od poniedziałku do piątku na Roraty o godz. 16.30. Na środę prosimy, aby dzieci przyniosły swoje plansze adwentowe.

3. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy Radę Parafialną, Bractwo św. Józefa, ministrantów i młodzież oraz wszystkich chętnych do pomocy przy  ubieraniu choinek i budowie szopki.

4. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w piątek od 15.30 do 16.30.

5. Katecheza chrzcielna dla rodziców chrzestnych oraz rodziców dzieci, które przyjmą w czasie świąt Sakrament Chrztu Św. odbędzie się w  sobotę o 18.45 w kościele.

6. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w parafialną akcję „Paczka pod choinkę” i wzięli z choinki serduszka, które zamienili na paczkę dla osób  potrzebujących. Paczki prosimy przynosić do jutra.

7. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki, a kartki i świece na wigilijny stół oraz kalendarze parafialne można nabyć w zakrystii. W zakrystii można też nabyć Ewangelię na każdy dzień.

8. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary przeznaczone na prace budowlane wokół kościoła i Domu Parafialnego. Złożyliście w sumie  11119 zł w tym wpłaty indywidualne w wysokości 5270 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Msza św. w intencji Ofiarodawców  zostanie odprawiona 24 grudnia o godz. 24.00

9. Miedzyparafialna Stołówka Charytatywna zaprasza wszystkich legniczan na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w piątek o godz. 16.00 na legnickim rynku.

10. Za tydzień, będziemy przeżywali IV niedzielę adwentu, która jednocześnie jest dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Mimo, że niedziela znosi post, to zachęcamy wszystkich, aby zgodnie z polską tradycją w tym dniu zachować  wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

11. W przyszłą niedzielę Msze św. będą celebrowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 0 12.00 – nie będzie Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszamy na Msze św. Pasterską o godz. 24.00.

12. W uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Eucharystia będzie odprawiana o 9.00.