Ulicami Legnicy przeszedł Orszak Trzech Króli

Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” wyruszył spod legnickiej katedry liczący ponad półtora tysiąca legniczan, Orszak Trzech Króli. Pierwszą scenkę przy kościele ewangelickim przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod okiem diakona Romana Charkota.

Legnica była jednym z 644 polskich miast, którego ulicami w sobotę przemaszerował Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło przypomnieć miało jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na każdego z nich.Legnicki orszak tradycyjnie wyruszył spod katedry i przeszedł ulicami miasta zatrzymując się w trzech miejscach, gdzie zaprezentowane zostały inscenizacje o charakterze religijnym. Wierni zobaczyli je przed kościołem Mariackim, przy wzgórzu zamkowym, ostatnią w centrum miasta.Orszak poprzedziła uroczysta msza w katedrze, którą odprawił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W tegorocznym orszaku wśród wiernych obok hierarchy podążały legnickie parlamentarzystki i prezydent Tadeusz Krzakowski.