Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę w ciągu roku – 11.02.2018

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy 26 Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza w intencji chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

2. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca, zebrana kolekta przeznaczona będzie na prace remontowo – budowlane prowadzone w naszej parafii. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Przed Eucharystią prosimy składać w zakrystii intencje mszalne.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować przez wstrzemięźliwość i post ścisły.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.30 – zapraszamy dzieci, o 17.15 – dorosłych, a o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy nie mogli w niej uczestniczyć wcześniej.

6. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.15, podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary przeznaczone na  kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

7. W piątek odbędą się zbiórki dla ministrantów – kandydatów i ministrantów ze szkoły podstawowej zapraszamy na godz. 17.00, gimnazjum i szkołę średnią zapraszamy na godz. 19.00. Spotkania odbędą się w sali Beniaminek.

8. W sobotę przypada dzień patronalny Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W dniu imienin pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

9. Wznawiamy bezinteresowną pomoc w rozliczaniu rocznych zeznań podatkowych za rok 2017. Zapraszamy zainteresowanych w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16 do 18 do salki Beniaminek w domu parafialnym. Szczegóły o potrzebnych dokumentach wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.