Zmarł ksiądz Aleksander Stankiewicz

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że  11 lutego 2018 r. w 83. roku życia, w 56. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. ksiądz prałat Aleksander Stankiewicz.

Szczegóły dotyczące przebiegu uroczystości pogrzebowych zostaną podane w najbliższym czasie.

 

Ksiądz Aleksander Stankiewicz urodził się 26 lutego 1935 roku w Lublinie. W 1953 roku zdał egzamin dojrzalości W grudniu 1955 roku został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Po odbyciu służby wojskowej zgłosił się do seminarium. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 listopada 1962 roku w parafii Świetej Rodziny we Wrocławiu.

Pierwszą parafią księdza Aleksandra była Głuszyca w dekanacie Wałbrzych. Następnie pracował w Raciborowicach, Żeliszowie, Bolesławcu, Wierzchowicach. W 1984 roku ksiądz Stnakiewicz broni doktoratu. Od maja 1985 roku pracuje jako proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, gdzie podjął się ciężkiego zadania budowy kościoła. W parafi MBKP pracował do czerwca 2010 roku. Od 2010 roku był rezydentem w naszej parafii.