Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę przygotowania paschalnego – 18.02.2018

1. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu w jakikolwiek sposób zaangażowali się w zorganizowanie i przebieg uroczystości związanych z pogrzebem ks. prałata Aleksandra Stankiewicza. Dziękuję Służbie Ołtarza, Radzie Parafialnej, Bractwu św. Józefa i innym wspólnotom parafialnym. Dziękuję ks. Kamilowi, ks. Tomaszowi i ks. Diakonowi za logistykę związaną z przebiegiem pogrzebu. Przede wszystkim dziękuje tym, którzy trwali na modlitwie w czasie choroby i brali udział w uroczystościach pogrzebowych.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w niedzielę zapraszamy o 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową : o 16.30 zapraszamy dzieci, o 17.15 dorosłych i o 19.00 zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych.

3. Tak jak w poprzednich latach zapraszamy od 15.00 do 16.00, od poniedziałku do soboty na adoracje Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

4. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się od IV niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 marca i poprowadzi je profesor biblistyki ks. Mariusz Rosik z Wrocławia.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum. Grupa I spotka się w poniedziałek, grupa II we wtorek. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 w sali Beniaminek. Lista z
podziałami na grupy znajduje się w gablocie.

6. We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy do sali św. Rodziny wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w parafialnym chórze.

7. Kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00

8. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 do Centrum Jana Pawła II na przedstawienie teatralne „Mały Książę” przygotowane przez Teatr Żywego Słowa z parafii św. Jadwigi w Legnicy.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.