33. Światowy Dzień Młodzieży

Każdego roku Papież zachęca młodych ludzi, by gromadzili się w swoich diecezjach na wspólnie przeżywanym Światowym Dniu Młodzieży, który swój wydźwięk ogólnoświatowy ma podczas spotkań z następcą św. Piotra raz na 3 lata.

33. ŚDM rozpocznie się Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego o godz. 14.00 w parafii św. Judy Tadeusza, następnie młodzież przejdzie ndo hali widowiskowo-sportowej OSiRu przy ul. Lotniczej, gdzie odbędzie się koncert zespołu „Rock and fire” połączone ze świadectwem nawrócenia ich członków.

Po koncercie nastąpi czas wspólnego posiłku i przygotowanie do wysłuchania Oratorium krakowskich kompozytorów Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka zaprezentowanego przez młodzież diecezji legnickiej, która od 23 marca będzie brała udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez wspomnianych muzyków.

Koszt udziału w 33. ŚDM to symboliczne 10 zł, które przeznaczymy na Wasze ubezpieczenie oraz coś pożywnego do jedzeni.

www.mdl.legnica.pl

a.