Miejska Droga Krzyżowa w Legnicy

Tradycją stała się już ogólnomiejska Droga Krzyżowa ulicami Legnicy. Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się ona w piątek przed Niedzielą Palmową, 23 marca 2018 roku. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 19.30, skąd w modlitewnej zadumie, rozważając poszczególne stacje, przejdziemy do Katedry Legnickiej, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa.

W tym roku w czasie Drogi Krzyżowej niesione będą Relikwie Krzyża Świętego, a po zakończeniu nabożeństwa w Katedrze do 21.30 będzie trwała adoracja Relikwii Krzyża, połączona z możliwością oddania im czci przez ucałowanie.

Gorącą zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej i adoracji Relikwii Krzyża, które nawiedzą Legnicę oraz zabrania za sobą świec lub lampionów. Niech Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie świadectwem, drogą wiary i okazją do zasłuchania w rozważanie Męki naszego Pana.

www.diecezja.legnica.pl