Pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch organizowanej przez naszą parafię w terminie od 20 do 30 września. W programie m.in. Mediolan, Rzym, Asyż, Siena, San Giovani Rotondo, Monte San Angelo, Neapol, Pompeja.   Informacje i zapisy u ks. Proboszcza do 18 maja.

Mediolan-Rzym- Asyż- San Giovani Rotondo-Monte San Angelo – Lukka- Siena- Orvieto- Montepulciano- Neapol – Cascia- Pompeje

TERMIN: 20-30 wrzesień 2018 r.

PROGRAM:
DZIEŃ 1: czwartek 20 Wyjazd około godz. 19:00. Przejazd nocny przez Niemcy i Austrie.
DZIEŃ 2: piątek 21 Wcześnie rano przyjazd do Mediolanu. zwiedzanie centrum Mediolanu z najpiękniejszą i największą gotycką katedrą we Włoszech, zamku Sforzesco. Modlitwa przy grobie św.Karola Boromeusza.
Obiadokolacja i nocleg w okolicach Genui.

DZIEŃ 3: sobota 22 Po śniadaniu Przejazd do Lukki – zwiedzanie starówki, Kościoła San Michele in Foro, katedry.
Przejazd do Sieny, zwiedzanie: Sanktuarium Św. Katarzyny Sieneńskiej – jednej z głównych patronek Włoch,
Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: niedziela 23 Śniadanie Przejazd do Montepulciano – pięknego miasta Toskanii, położonego na wysokości ponad 600 m. Zwiedzanie: katedra, Piazza Grande, Porta del Prato, kościół San Biagio. Przejazd do Orvieto ( miasta
położonego na wzgórzu wulkanicznym). Nawiedzenie jednego z najpiękniejszych włoskich kościołów, miejsca cudu eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 5: poniedziałek 24 Po śniadaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Bazyliki Św. Piotra gdzie nawiedzimy grób Świętego Papieża Jana Pawła II, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Fontanna Di Trevi, Piazza Navona, Bazylika Sw Jana. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: wtorek 25 Po śniadaniu przejazd do Neapolu, spacer po centrum z nawiedzeniem grobu Ks. Dolindo
Ruotolo (modlitwa zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij”). Przejazd nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: środa 26 Po śniadaniu zwiedzanie wykopalisk i częściowo zrekonstruowanego starożytnego miasta
Pompeje, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Przejazd do San Giovani Rotondo na półwysep
Gargano- miejsca życia i śmierci św. Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: czwartek 27 Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio (Kościół Antyczny, Nowa
Bazylika z grobem Świętego, trasa O Pio w starym klasztorze). W godz. południowych przejazd do Monte San Angelo, miejsca czterokrotnego ukazania się św. Michała Archanioła. Przejazd do Manfredonii na plaże. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo. Po kolacji możliwość uczestniczenia w Różańcu przy grobie O Pio.

DZIEŃ 9: piątek 28 Po śniadaniu przejazd do Casci, miejsca życia i życia patronki od spraw trudnych i beznadziejnych św. Rity. Nawiedzamy też miejsce urodzenia Świętej- Roccaporene. Obiadokolacja i nocleg w
okolicach Asyżu.

DZIEŃ 10: sobota 29 Przejazd do miasta św. Franciszka i św. Klary – Asyżu. Nawiedzenie najważniejszych kościołów: św. Franciszka i św. Klary z grobami świętych, Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkula i San Damiano. Odpoczynek i wyjazd w drogę powrotna do Polski. Nocny przejazd.

DZIEŃ 11: niedziela 30 Przyjazd do Jeleniej Góry w godzinach południowych.

CENA: 910 zł + 290 euro

CENA OBEJMUJE:
– Przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
– 8 noclegów w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami w hotelach)
– 8 obiadokolacji
– 8 śniadań wzmocnionych
– Ubezpieczenie KL 10.000€, NNW 15.000 PLN, BP 1000 PLN
– Opieka pilota – przewodnika na całej trasie
– Opłaty parkingowe
– Śpiewnik pielgrzymkowy i identyfikator

Biuro Podróży „Elżbieta” Paweł Kot ul. NMP 1 | 59-220 Legnica | tel.: 76 722 31 00 | tel./fax: 76 852 54 56
www.elzbieta.com.pl | biuro@elzbieta.com.pl

*Na wjazdy do Rzymu, Asyżu, Sieny, metro, wstęp do Pompeji , urzadzenia audio-guide, przewodnika miejscowego należy przygotować dodatkowo ok. 70 euro.