Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 29.04.2018

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w szczególny sposób modlimy się do Boga przez wstawiennictwo  Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich na majówki, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

2. Dzień przed odpustem, w środę 2 maja tradycyjnie spotkamy się na cmentarzu o godz. 19.00, by modlić się za naszych zmarłych, aby także oni mieli udział w łasce odpustu parafialnego. Proszę przygotować kartki z wypisanymi imionami lub nazwiskami zmarłych – tak jak na wypominki.

3. W czwartek przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski, główna Eucharystia zostanie  odprawiona o 12.30 i będzie jej przewodniczył ks. prof. Mariusz Rosik – nasz rekolekcyjny kaznodzieja. Serdecznie zapraszamy.

4. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00, nabożeństwo majowe o godz. 17.30, Msza św. o 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. W I sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej, na Msze św. o godz. 16.00, po Eucharystii zmiana tajemni Różańca Św. oraz wspólna modlitwa różańcowa.

6. W poniedziałek 30 kwietnia zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 19.00

7. W poniedziałek 7 maja o godz. 19.00 w kaplicy św. Józefa będzie można odebrać stroje komunijne.

8. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka na wsparcie remontu Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nasz Dom w Ostrowcu Świętokrzyskim, który jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Za
wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch od 20 do 30 września. Program w gablocie. Dzisiaj jest ostatni dzień zapisów.

10. W najbliższą sobotę odbędzie sie pokutna pielgrzymka do Legnickiego Pola. Początek o godz. 21.00 w kościele św. Jana.

11. Zapraszamy do udziału w różnych wyjazdach i pielgrzymkach: 9 .VI. pielgrzymka Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej, od 9 do10.VI pielgrzymka w intencji trzeźwości z Lubawki do Krzeszowa, wycieczka do Rumunii od 25.VI do 5.VII, wakacyjny obóz piłkarski w Austrii dla chłopców w wieku od 11 do 16  lat. Zapraszamy – szczegóły w gablocie ogłoszeń.

12. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 16.00 do 17.00.