Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci przygotowujących się do I rocznicy Komunii św. Zapraszamy dzieci w poniedziałek i czwartek na godz. 16.30. Nie będzie próby w środę. Składki będzie można uregulować w czwartek po próbie.

3. We wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. W środę i czwartek o 19.00 egzamin sprawdzający wiadomości, według podziału podanego na stronie internetowej parafii.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św., nie będzie Eucharystii o godz. 10.30

5. Serdecznie zapraszamy w przyszła niedzielę o godz. 12.00 na Msze św. prymicyjną ks. Przemysława Milewskiego, który w dniu wczorajszym przyjął w katedrze legnickiej święcenia prezbiteratu. Po Eucharystii ksiądz Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

6. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Uroczystość Bożego Ciała w Legnicy przed południem odbędzie się tylko jedna miejska procesja z Katedry do kościoła św. Jacka. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do udziału w tych uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 10.00 w katedrze.

7. W naszej parafii w Boże Ciało Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30,12.00 i o 16.00 po której odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Nie będzie Eucharystii o 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej, ołtarz II – Żywy Różaniec, ołtarz III – Apostolstwo Modlitwy, ołtarz IV – Rada Parafialna.

8. Od 1.IX.2018 roku Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”, przy ul. Plutona 13, zostaje przekształcone w placówkę miejską nr 12, szczególnie ukierunkowaną na naukę i rozwijanie języków obcych. Są jeszcze wolne miejsca – szczegóły zapisów podane są w gablocie ogłoszeń.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.