Zmiana proboszcza, wikarego i księdza rezydenta

Zmiany duchowieństwa diecezji legnickiej zostały ogłoszone w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski dziękując wszystkim księżom za włożone serce oraz trud pracy duszpasterskiej w parafiach ich dotychczasowego posługiwania, wręczył dekrety nowym księżom proboszczom oraz proboszczom i wikariuszom, którzy zmieniają parafie. Wobec zgromadzonego prezbiterium Biskup Legnicki podziękował również księżom, którzy przechodzą na emeryturę za wiele lat posługi na niwie Pańskiej.

Zmiany księży diecezji legnickiej nastąpią 25 czerwca (poniedziałek), natomiast księża neoprezbiterzy udadzą się na swoje pierwsze parafie 1 lipca (niedziela).

Ksiądz proboszcz Ryszard Wołowski został przeniesiony do parafii w Snowidzy. Na jego miejsce przychodzi ks Bogusław Drożdż.

Ks. Kamil Bulanda został odwołany i skierowany do parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Legnicy, ksiądz Tomasz Kwiecień  – rezydent został  odwołany i ustanowiony Dyrektorem Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego W Legnicy na miejsce ks. Bogusława Drożdża.

Wikarymi będą ksiądz Łukasz Myrta, który przychodzi z parafii św. Marcina w Jeleniej Górze – Sobieszowie oraz ksiądz Tomasz Pązik z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka w Jeleniej Górze.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Ryszardowi Wołowskiemu za osiem lat pracy na rzecz parafii i wspólnoty.