Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę w ciągu roku – 3.06.2018

1. Serdecznie zapraszamy do piątku włącznie do udziału w procesji eucharystycznej połączonej z Litanią do Serca Pana Jezusa, którą odprawiamy po Mszy św. o godz. 18.00. Ze względu na bierzmowanie nie będzie procesji we wtorek.

2. Od soboty przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

3. W poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. O godz. 19.00 próba generalna z udziałem świadków do bierzmowania.

4. We wtorek zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w Eucharystii o godz. 17.00 w czasie której ks. Bp Marek Mendyk udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

5. W sobotę w Centrum Jana Pawła II oraz w naszym kościele odbędą się spotkania z okazji 50-lecia Encykliki Humanae Vitae mówiącej o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego. Początek wykładów o 9.30 w Centrum, o 12.30 Eucharystia pod przewodnictwem Bp Zbigniewa Kiernikowskiego, po Mszy św. ok. 13.45 Marsz dla Życia z naszego kościoła do kościoła św. Jacka. Zapraszamy.

6. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy przygotowali i brali udział w naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała.

7. Dziękuję pani Danucie, Janinie i Wiesławie za pomoc przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. W tym roku skorzystało z niej ponad 270 osób. Bóg zapłać.

8. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które niedawno odwiedziły naszą parafie bardzo dziękują za wsparcie finansowe w wysokości 6553 zł na remont budynku tworzącego Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą.

9. Dziękuje za złożone ofiary w II niedzielę miesiąca 13 maja na planowane inwestycje budowlane w parafii w  wysokości 8241 zł (w tym wpłaty indywidualne w wysokości 3010 zł). Serdeczne Bóg zapłać wszystkim
ofiarodawcą.

10. Parafia katedralna organizuje pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette i innych sanktuariów Włoch i Francji, od 31 sierpnia do 15 września. Zapisy w kancelarii lub zakrystii katedralnej. Zapraszamy

11. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.