Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę w ciągu roku – 10.06.2018

 

1. Przez cały czerwiec zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.Spotkanie odbędzie się w sali Beniaminek.

3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Intencje prosimy składać w zakrystii przed Mszą św.

4. W piątek odbędą się zbiórki dla ministrantów. O godz. 17.15 odbędzie się zbiórka dla ministrantów ze szkoły podstawowej, o 19.00 dla ministrantów starszych.

5. W sobotę odbędzie się ewangelizacja Legnicy. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 12.00. Od 14.00 do 16.00 Ewangelizacja na ulicach miasta, a od 17.30 do 20.30 Koncert Uwielbienia przed Seminarium,  który poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. Od 14.00 na plac przed Seminarium Duchownym zapraszamy rodziców z dziećmi.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w parafii św. Trójcy zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 60–lecia święceń kapłańskich ks. prałata Władysława Jóźkowa. Ks. Jubilat zaprasza do wspólnej modlitwy.

7. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na dodatkową Eucharystie o godz. 15.00, która będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Modlitwie będzie przewodniczył O. Jakub Mentel z Krakowa.

8. Parafia katedralna organizuje od 31 sierpnia do 15 września pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette oraz innych sanktuariów Włoch i Francji. Zapisy w kancelarii lub zakrystii katedralnej.
9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski z dniem 25 czerwca odwołuje z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy ks. Proboszcza Ryszarda Wołowskiego, ks. Wikariusza Kamila Bulandę oraz ks. Rezydenta Tomasza Kwietnia. Nowym Proboszczem został mianowany ks. Bogusław Drożdż dotychczasowy Dyrektor Biblioteki Seminarium  Duchownego w Legnicy oraz Dyrektor Centrum Jana Pawła II. Polecajmy Bogu całą naszą wspólnotę oraz nowych prezbiterów, aby jak najlepiej służyli parafianom do których zostali posłani. Dekrety ogłaszające zmiany znajdują się
gablocie ogłoszeń.