Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wiemy, że wizerunek Pani Częstochowskiej zdobi nasz główny ołtarz i oddajemy Jej cześć jako Królowej naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – św. Monikę;
we wtorek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
w środę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

W środę, o godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wypisane prośby składamy do skrzynki znajdującej się na balaskach od niedzieli do środy. Serdecznie zapraszamy!

W sobotę (pierwsza miesiąca), po godz. 10.00, kapłani udadzą się do osób chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

Od 1.09.2018 będzie odprawiana gregorianka za + ks. prałata Aleksandra Stankiewicza. Jesteśmy wdzięczni za jego oddaną posługę na rzecz naszej parafii.

Zachęcamy młodych chłopców do służby liturgicznej w naszej parafii. Gorąco prosimy rodziców o wsparcie i modlitwę, aby ich pociechy mogły być blisko ołtarza Pana Jezusa.  Planowana jest zbiórka dla kandydatów w tym tygodniu.

Od 6.10. 2018 rozpoczną się w naszej parafii spotkania przygotowujące narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy na nocną pielgrzymkę pokutno-błagalną z Legnicy do Legnickiego Pola. Pielgrzymka wyruszy w sobotę (1 września) z franciszkańskiego kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W sobotę, o godz. 9.00 Maryjna Msza św. wynagradzająca. Wypisane prośby składamy do skrzynki znajdującej się na balaskach od środy do soboty.

Informujemy, że od września nie będzie już sobotnich Mszy o godz. 7.00. Będzie w jej miejsce cotygodniowa maryjna Msza św. o godz. 9.00. Powyższą zmianę skonsultowaliśmy z modlitewnymi wspólnotami naszej parafii.

Dziękujemy Ofiarodawcom za duchowe i materialne wsparcie.

Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można brać gratisowo. Osoby chętne mogą złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony.

Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Za tydzień, w niedzielę, w miejsce zwyczajowej homilii będzie kazanie proboszcza nt. duszpasterskich planów obejmujących parafię.

Dziękujemy za modlitwę. Stale nią się wspierajmy! Prośmy Boga, aby nam błogosławił.