Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela zwykła

W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski (święto), jest on patronem obecnego roku; w środę – św. Januarego, biskupa i męczennika; w czwartek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy, ale także i nasz kościół MBKP został poświęcony 20.09.1997 r. przez bpa T. Rybaka; w piątek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (święto).

 

Dziękujemy Parafianom, którzy wzięli udział we Mszy św. jubileuszowej bpa seniora Stefana Cichego. Był to znak naszej jedności i wdzięczności.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. ks. Tomasz zaprasza chętną młodzież na spotkanie organizacyjne duszpasterstwa młodzieży naszej parafii. W tyle kościoła znajdują się ulotki promujące Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM).

 

W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie służby liturgicznej.

 

W zakrystii zapisujemy nowożeńców na kurs przedmałżeński (kurs zaczynamy w sobotę 6.10). Zapraszamy!

 

W środę (19.09) Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze spotkanie osób zainteresowanych powstaniem w naszej parafii Wspólnoty Rodziców Dzieci Utraconych.

 

Od dzisiaj, przez 9 niedziel będziemy w naszej parafii sprawować Mszę św. w intencji Ojczyzny, kierując do Boga prośbę, za wstawiennictwem MB Królowej Polski, aby nasz Naród był wierny Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

 

6.10. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Jako parafia organizujemy wyjazd tego dnia (sobota) o godz. 8.00. Koszt wyjazdu 22 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

 

Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za złożone ofiary na cele inwestycyjne w ramach tzw. niedzieli inwestycyjnej. Poprzedniej niedzieli złożono na tacę 6453,49 zł a na konto parafialne wpłacono 550 zł, co w sumie daje 7003,49. Z serca dziękujemy.

 

W tym tygodniu wykonano szereg prac porządkowych. Zwłaszcza uporządkowano duże pomieszczenie pod chórem i naprawiono zamki w drzwiach.

 

Podajemy do wiadomości, że od tygodnia naszym kościelnym jest pan Tadeusz Fronc.

 

Informujemy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Wilna na spotkanie z Papieżem w dniach od 20 do 24 września br. Po drodze pielgrzymi odwiedzą m.in. Gniezno, Toruń, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Różanystok, Sokółkę, Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Szczegóły podane są w gablotach.

 

Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie i na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

 

Dziękujemy za modlitwę, do której stale zachęcamy. Prośmy Boga, aby błogosławił całą naszą parafię.