Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

*W tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktor Kościoła; we wtorek – św. Jadwigę Śląską, główną Patronkę Śląska; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Łukasza, Ewangelistę (imieniny naszego wikariusza – ks. Łukasza Myrty); w sobotę – św. Jana Kantego, prezbitera.

*Dzisiaj na sumie (12.00) kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

*Od piątku do dzisiaj w naszej parafii, w salkach plebanii, obraduje zarząd i przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej (16 osób).

*W sobotę ruszyły także Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne. Nasza plebania co tydzień udostępnia studentom salę wykładową (15 osób).

*W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie dziecięcej scholii, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji śp. dzieci – zamówiona przez rodziców. Dzień 15.10 jest w Polsce Dniem Dziecka Utraconego. Natomiast po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII oraz III gimnazjum.

*We wtorek o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty dla Rodziców po Stracie Dziecka. Od wtorku będą dostępne karty wypominkowe. Można je wrzucać do skrzynki.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Także w środę (3.10) kolejne spotkanie Grupy AA „Beniaminek” o godz. 18.00 na plebanii. W tym tygodniu na plebanii swoje spotkania będą miały jeszcze dwie inne Grupy AA: „Prom” oraz „Ostoja”.

*W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów.

*W Zaduszki (2.11) będą odprawiane Msze św. zbiorowe w intencji zmarłych (7.00, 9.00, 18.00). W zakrystii można podawać imiona osób zmarłych, za które będziemy się modlić.

*Zachęcamy do udziału w naukach przedmałżeńskich, które wygłaszane są w soboty o godz. 19.00.

*W niedzielę po wieczornej Mszy spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ramach duszpasterstwa młodzieży.

*Dzisiejsza niedziela jest Dniem Papieskim (obchodzimy 60. rocznicę święceń biskupich Karola Wojtyły i 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową). Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiera do puszek pieniądze, które przeznaczane są działalność stypendialną. Za datki złożone do puszek przy wychodzeniu z kościoła pięknie dziękujemy. Fundacja wspomaga uczniów i studentów. Jest ich obecnie prawie 2000. Jest to tzw. „żywy pomnik” Ojca Świętego Jana Pawła II. Za tydzień będą rozprowadzane kremówki.

*4 grudnia, w dzień św. Barbary, o godz. 18.00, zostanie odprawiona tzw. Msza św. górnicza o zbiorowej intencji. W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy w tym dniu szczególnie się modlić.

*Działający w Legnicy Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza Seniorów na kolejny rok akademicki. Trwają zapisy w Wyższym Seminarium Duchownym. Szczegóły na plakacie.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca jest tzw. niedzielą inwestycyjną. Dziękujemy Darczyńcom za złożone ofiary na cele inwestycyjne. Wysokość złożonej ofiary będzie podana za tydzień.

Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*Ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz przedślubne zapowiedzi znajdują się na internetowej stronie parafialnej oraz w gablotach. Bóg zapłać za modlitwy w intencjach duszpasterzy i wszystkich wiernych parafii. Niech Bóg nam błogosławi. Królowo Polski wstawiaj się za nami!