Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła

*Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia kościołów własnych naszej diecezji, których data poświęcenia nie jest znana. Nasz kościół został poświęcony 20.09.1997 roku przez bpa Tadeusza Rybaka.

*Na sumie (12.00) kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

*Codzienny różaniec do końca miesiąca o godz. 17.15. Od 3.11. modlimy się za zmarłych (wypominki). Zbieramy jeszcze karty wypominkowe, które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.

*W sobotę (27.10) była Msza św. w kaplicy cmentarnej i poświęciliśmy pomnik na grobie śp. prałata Aleksandra Stankiewicza. Dziękujemy wszystkim Wiernym, którzy wzięli udział w tej ważnej dla naszej parafii uroczystości.

*Dzisiaj po wieczornej Mszy spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ramach duszpasterstwa młodzieży.

*W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00 i okazja do spowiedzi świętej. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca, a po Mszy odwiedziny chorych.

*W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na cmentarzu o godz. 15.30 Nieszpory pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Zapraszamy!

*W piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W zakrystii można jeszcze podawać imiona osób zmarłych.

*Po Mszy św. chętni mogą zakupić znicze. Zebrane fundusze zasilą po połowie kasę ministrancką oraz duszpasterstwa młodzieży.

* Zapraszamy na nocną pielgrzymkę pokutno-błagalną z Legnicy do Legnickiego Pola. Pielgrzymka wyruszy w sobotę (3.11) z franciszkańskiego kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

*Wczoraj zakończyliśmy pierwszy kurs przedmałżeński. Czekamy na następne pary.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. Odprawimy tzw. górniczą Mszę św. o godz. 18.00.

*Jako parafia otwieramy się jeszcze na kolejną grupę wsparcia. Tym razem na Grupę „Komandosi Trzeźwości”. Jest to Wspólnota Anonimowych Narkomanów. Swoje spotkania będzie miała w soboty na plebani w godzinach od 14.00 do 16.00.

*Już teraz, w imieniu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, informujemy i zapraszamy na całodobową Nowennę Adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem (kaplica Św. Józefa) w dniach 5-6.11.2018 (od wieczornej Mszy św. w poniedziałek do Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 we wtorek).

*Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za ofiary na cele inwestycyjne.

*Gorąco zapraszamy na Bal Niepodległości w przeddzień 11 listopada. Szczegóły na plakacie. Bilety można nabywać w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II oraz w zakrystii.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!