Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto; w sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

*Na sumie (12.00) przedostatnia już Msza św. w intencji Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Za tydzień, w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości kończymy naszą Nowennę za Ojczyznę.

*Zgodnie z podanym planem na wypominkach, codziennie o godz. 17.15, modlimy się odmawiając różaniec za naszych zmarłych.

*Po wieczornej Mszy św. niedzielnej, spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ramach duszpasterstwa młodzieży.

*W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów klas VI do bierzmowania.

*W środę po wieczornej Mszy św. zmiana różańcowych tajemnic oraz spotkanie rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. Odprawimy tzw. górniczą Mszę św. o godz. 18.00.

*Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową Nowennę Adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem (kaplica Św. Józefa) w dniach 5-6.11.2018 (od wieczornej Mszy św. w poniedziałek do Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 we wtorek).

*W ciągu najbliższych dni będzie dostępny parafialny kalendarz na Nowy Rok 2019. Zebrane finanse zasilą kasę ministrancką i duszpasterstwa młodzieży.

*Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce „Polak z Sercem” organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Akcja „Polak z Sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Szczegóły w gablotach.

*Zapraszamy na warsztaty z komunikacji dla par z elementami dialogu. Pełniejsza informacja znajduje się w gablotach.

*Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za ofiary na cele inwestycyjne. Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli tzw. niedziela inwestycyjna.

*Gorąco zapraszamy na Bal Niepodległości w przeddzień Dnia Niepodległości, czyli 10 listopada. Szczegóły na plakacie. Bilety można nabywać w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II oraz w zakrystii.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!